O ateliéru

Ateliér Ing. Michaela Balíka CSc.

Ateliér Ing. Michaela Balíka, CSc. vznikl v roce 1998. Ateliér zpracovává průzkumy a návrhy sanace všech typů budov a jejich zdiva, zejména historických, památkově chráněných, ale v poslední době i vadně postavených novostaveb.
Dlouhodobě se zabývá ochranou staveb proti působení vlhkosti a armosférických vlivů. Ve svém projekčním ateliéru zpracoval s vynikajícími výsledky a oceněními již stovky návrhů odvlhčení zdiva ve všech úrovních od posudků přes průzkumy až po realizační projekty.

publikace Michael Balík
Publikace Michael Balík

Kdo je Ing. Michael Balík CSc.

Ing. Michael Balík, CSc., majitel ateliéru, je uznávaným autorem a spoluautorem odborných publikací v oboru odvlhčování staveb a je předsedou České společnosti pro odvlhčování staveb ČSSI. Pravidelně přednáší na odborných seminářích, je rovněž expertem Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a více než 20 let se zúčastňuje expedic, při kterých navrhuje a realizuje rekonstrukce staroegyptských staveb. Veškeré doporučené postupy realizace sanací, či oprav staveb doporučuje na základě mnohaletých zkušeností a v praxi osvědčených postupů vždy individuálně každé situaci a zároveň vždy doporučí a zrpostředkuje vhodného zhotovitele navržených prací.

Autor odborných publikací

FFUK

Expert ústavu FFUK

ČSSI

Předseda ČSSI

Certifikát

Kontakt

Na základě vaší žádosti zpracujeme průzkumy a návrhy sanace všech typů budov.